Нова генерација румунских студената завршила богословске студије у Риму
Нова генерација румунских студената завршила је богословске студије на одељењу Богословског факултета Универзитета у Букурешту у Риму. Свечаност поводом завршетка студија одржана је у среду у Епархијском центру Епархије италијанске.
Том приликом дипломци су положили заклетву верности Румунској православној цркви, чиме су успешно окончали основне академске студије Православне пастирске теологије, као и мастер програм „Пастирство и литургијски живот“.
Свечаности је претходила Света литургија коју је служио Његово Преосвештенство епископ италијански Силуан.
Владика Силуан честитао је дипломцима и позвао их да богословско знање које су стекли примењују у свакодневном животу и будућој црквеној служби.
У име Богословског факултета Универзитета у Букурешту свечаности су присуствовали протојереј-доцент Козмин Прикоп, декан Факултета, протојереј-доцент Георге Холбеа, продекан задужен за студентска питања, протојереј-доцент Аурел Михај, ванредни професор Захарија Матеј и ђакон Георге Адријан Шербан.
Декан Факултета је у свом обраћању истакао улогу Богословског факултета у Букурешту као школе Цркве, нагласивши да је однос професора и студената у римском одељењу заснован на узајамном учењу и духовном узрастању.
Одељење Богословског факултета Универзитета у Букурешту у Риму основано је одлуком Светог синода Румунске православне цркве 2017. године.
Извор, фото: basilica.ro
Превод са румунског: редакција портала "Живот Цркве"