Недеља трећа по Духовима у Карловцу
Дана 21. јуна 2026. године, у недељу трећу по Духовима, Његово Високопреосвештенство Архиепископ горњокарловачки господин Герасим служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Оца Николаја Мирликијског у Карловцу.
Високопреосвећеном Архиепископу саслуживали су: протопрезвитер Саша Лончина, презвитерДушко Живанић и јерођакон Гедеон (Врањеш).
По завршетку евхаристијског сабрања, пригодном бесједом, вјерницима се обратио Владика Герасим.







Извор, фото: Епархија горњокарловачка
Категорије:
Српска црква
Вести