Манастир Високи Дечани, недеља трећа по Педесетници

24-06-2026 12:53:24
1 минута

У трећу недјељу по Педесетници, Божанственом Литургијом у нашем Манастиру началствовао је Игуман Свештене обитељи острошке архимандрит Сергије, у присуству преко 400 поклоника који су се са разних крајева сабрали пред моштима Светог Краља Стефана.

Велику нам је радост учинио отац Сергије, доносећи благослове Светог Василија Острошког, који је и сам путујући ка Светој Гори, походио Метохију и за вријеме свог овоземаљског живота.

 

 

 

 

 

Извор, фото: Фејсбук страница манастира Високи Дечани

Категорије: Српска црква Вести