Манастир Високи Дечани, недеља трећа по Педесетници
У трећу недјељу по Педесетници, Божанственом Литургијом у нашем Манастиру началствовао је Игуман Свештене обитељи острошке архимандрит Сергије, у присуству преко 400 поклоника који су се са разних крајева сабрали пред моштима Светог Краља Стефана.
Велику нам је радост учинио отац Сергије, доносећи благослове Светог Василија Острошког, који је и сам путујући ка Светој Гори, походио Метохију и за вријеме свог овоземаљског живота.




Извор, фото: Фејсбук страница манастира Високи Дечани
Категорије:
Српска црква
Вести