Света архијерејска литургија у Храму Светих апостола Вартоломеја и Варнаве у Раниловићу
На дан Светих Апостола Вартоломеја и Варнаве, Његово Високопреосвештенство Митрополит шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у селу Раниловић, надомак Аранђеловца, поводом храмовне славе.
Митрополиту су саслуживали архијерејски намесник орашачки протојереј-ставрофор Мићо Ћирковић, архијерејски намесник опленачки протојереј-ставрофор Миладин Михаиловић, протојереј Дејан Марковић, јеромонах Јован (Прокин), ђакон Стеван Илић и ђакон Александар Бабић.
Високопреосвећени митрополит је честитао Храмовну славу и обратио се верном народу Богонадахнутом беседом коју можете прочитати или овде послушати.
Након Евхаристијског сабрања, Митрополит је благословио славске дарове и пререзао славски колач у част Светих апостола.
Парохијани Раниловића на челу са свештеником јерејем Ненадом Мијатовићем су овом приликом у порти приредили културно уметнички програм и трпезу љубави.
ђакон Александар Бабић





Извор, фото: Епархија шумадијска